Stavebné pozemky
Bytové domy
Rodinné domy

Nová Alej Martina Benku - Kostolište

Zrealizovaný projekt

Obec Kostolište je vidieckou obcou v bezprostrednej blízkosti a priamej väzbe na Malacky. Malacky v tejto väzbe predstavujú rozvojové centrum s komplexnou sociálnou a občianskou vybavenosťou a dobrým napojením na diaľnicu D2, ktorá zabezpečuje bezproblémové napojenie na Bratislavu i Brno.  Práve do tejto lokality sme zasadili projekt Nová Alej Martina Benku, ktorá sa rozprestiera na území o rozlohe 13 ha. Vznikla tu tak nová obytná zóna, ktorá podporuje bývanie aj služby v obci Kostolište. Riešená lokalita sa nachádza v dotyku s jestvujúcou výstavbou obytného súboru rodinných domov a dotvára ju prostredie borovicových lesov a intimita v prírodnom prostredí.

Projekt Nová Alej Martina Benku bol rozdelený do niekoľkých zón určených na:

  • predaj samostatných stavebných pozemkov v rôznych veľkostiach s kompletne vybudovanými inžinierskymi sieťami,
  • predaj rodinných domov so záhradkami vo vyhotovení štandard s kuchynskou linkou, elektrickým podlahovým vykurovaním a klimatizáciou
  • predaj bytových jednotiek v nízkopodlažných bytových domoch vo vyhotovení štandard s klimatizáciou a podlahovým kúrením, kde sme spolupracovali s renomovanými spoločnosťami. Byty mali premyslenú dispozíciu vo veľkostiach od 36 do 96 m² tak, aby boli dispozične praktické a zároveň príjemné na bývanie. Prízemné byty sme predávali s predzáhradkou, prvé poschodie ponúkalo byty s balkónmi a byty na ustúpenom podlaží disponovali priestrannými zelenými terasami. V ponuke sme mali aj veľmi úspešné mezanínové byty. K bytu bola možnosť dokúpiť si samostatnú pivničnú kobku. Ku každému bytu prislúchali aj parkovacie státia.

Súčasťou bytovej zóny je aj vnútroblok s detským ihriskom a parkom.  Okrem bývania sme sa zamerali aj na podporu obchodu a služieb v tejto lokalite. V bytovej zóne sme vybudovali obchodné priestory, ktoré v súčasnosti slúžia ako kaviareň, kaderníctvo, nechtové štúdio a fitness štúdio. Neodmysliteľnou súčasťou všetkých našich projektov je kompletná technická infraštruktúra, komunikácie, chodníky pre peších doplnené o verejné osvetlenie.

Miesto: Kostolište
Začiatok výstavby: 2016
Koniec výstavby: 2022
Celková rozloha: 13 ha
Počet bytov 78
Počet rodinných domov 14
Počet stavebných pozemkov 122
Počet obchodných priestorov 2
Stav: skolaudované / vypredané

GALÉRIA