Prečo je dobré bývať na Záhorí časť 1.

Výhody bývania na Záhorí sú mnohé. Od kultúry a histórie, cez krásnu prírodu až po prístup k veľkým mestám a relatívne nízke náklady.

Záhorie je jeden z najkrajších a najpríjemnejších regiónov na Slovensku. Jednou z najväčších výhod bývania na Záhorí je preto aj  jeho poloha. Nachádza sa v blízkosti mnohých veľkých miest, ako je Bratislava, Viedeň, Brno a Praha, čo znamená, že sú vzdialené len niekoľko minút alebo hodín jazdy. 

Zo severozápadu Záhorie ohraničuje rieka Morava, ktorá tu súčasne tvorí aj štátnu hranicu s Českom a Rakúskom. Na severe je ohraničený Bielymi Karpatami a Myjavskou pahorkatinou a na východe Malými Karpatami. Táto poloha umožňuje ľuďom bývať v tichom a kľudnom prostredí, zatiaľ čo sú v blízkosti všetkých možností, ktoré ponúkajú aj veľké či väčšie mestá. 

Vedeli ste, že v zemepisnom chápaní do Záhoria patria aj bratislavské mestské časti ako Záhorská Bystrica, Lamač, Dúbravka, Devín, Devínska Nová Ves a Karlova Ves?

Bývanie na Záhorí ponúka mnoho výhod a preto je to dobrá voľba pre mnohých ľudí. Záhorie je obklopené krásnou prírodou. Nachádza sa v údolí rieky Moravy, ktorá ponúka mnoho možností pre vonkajšie aktivity, ako sú turistika, cyklistika a vodné športy.

Ak si chcete užiť oddych v prírode, navštívte niektorý z mnohých prírodných parkov v oblasti, ako je napríklad Záhorie, Malacky alebo Dunajské luhy. Tieto parky poskytujú možnosti pre turistiku, cykloturistiku, rybolov, ale aj pozorovanie zvierat a rastlín. Pre milovníkov prírody je Záhorie proste ideálnym miestom na bývanie. 

Hrady zo Záhoria, ktoré sú skvelý tip pre vychádzku či piknik:

  • Hrad Devín – mestská časť Bratislava – Devín
  • Dračí hrádok – obec Borinka
  • Hrad Pajštún – mesto Stupava
  • Plavecký hrad – obec Plavecké Podhradie
  • Zaniknutý hrad – obec Kuchyňa
  • hrad Korlátka – obec Cerová
  • hrad Branč – obec Podbranč

Vzhľadom na všetky tieto výhody, nie je prekvapením, že Záhorie je čoraz populárnejšou destináciou pre bývanie.

Zaujímate sa o bývanie na Záhorí? Pozrite si ponuku bytov pre Záhorie:
Corvus Malacky, Panský Dvor a Panské Záhrady v Sekuliach.

*fotografia prevzatá z: https://bratislavskykraj.sk/plavecky-hrad-strazca-zahoria/
https://www.obecne-noviny.sk/clanky/zahorie-je-jedinecnym-ekosystemom%2C-laka-aj-mnozstvom-pamiatok