Malokarpatský obchvat zlepší bývanie v oblasti Malé hliny Modra

S rastom dopravy a potrebou zlepšiť prepojenie medzi obcami na úpätí Malých Karpát vzniká dôležitá diskusia o plánovanej výstavbe Malokarpatského obchvatu. Tento obchvat, ktorý je súčasťou širšieho plánu na zlepšenie cestnej infraštruktúry, prináša so sebou nielen zlepšenie dopravných podmienok, ale aj nové možnosti pre lokalitu Malé hliny v Modre.

Zlepšenie dopravného prepojenia

Úplné odľahčenie centra Modry od nákladnej dopravy bude možné po realizácii obchvatu Pezinka a Modry. Bratislavská župa počíta s realizáciou vo viacerých etapách.

  • Križovatka Triblavina – Chorvátsky Grob (zrealizované, otvorené 10/2022)
  • Chorvátsky Grob – Pezinok, Grinava (dokumentácia pre územné rozhodnutie)
  • Svätý Jur, obchvat (overovacia štúdia)
  • Pezinok, obchvat (posudzovanie vplyvov na životné prostredie, EIA)
  • Viničné, obchvat (posudzovanie vplyvov na životné prostredie, EIA)
  • Pezinok – Modra, preložka cesty II/502 (posudzovanie vplyvov na životné prostredie, EIA)
  • Modra, obchvat (overovacia štúdia)
  • Dubová, obchvat (overovacia štúdia)

Zdroj: bratislavskykraj.sk (13. 2. 2023)

Bývanie v Malých hlinách

Jedným z najdôležitejších aspektov plánovaného obchvatu je jeho vplyv na oblasť Malé hliny v Modre. Táto lokalita sa preto stáva zaujímavou pre rozvoj bývania. Malé hliny predstavujú atraktívnu lokalitu pre nové bývanie v Modre. Plánovaný obchvat – vzdialenosť oblasti Malé hliny od obchvatu Modra – Králová je 900 m – ponúka výhodné spojenie medzi mestským a prímestským životom, ale tiež rýchlejšou dostupnosťou do okolitých miest a Bratislavy.

Moderné a komfortné bývanie

Plánovaný malokarpatský obchvat predstavuje dôležitý krok v zlepšovaní dopravy a prepojenia medzi okolitými obcami. Hľadáte ideálne miesto na bývanie, kde sa stretávajú pokoj a moderný život? Malé hliny v Modre sú presne tým miestom, kde môžete nájsť harmóniu medzi prírodou a pohodlným mestským štýlom. Tento projekt je synonymom výnimočnosti, kde sa vám otvára príležitosť kúpiť si byt a zažiť všetky výhody, ktoré toto miesto ponúka.

Pre viac informácií sledujte stránku www.malehliny.sk