Odľahčená hypotéka. Pomôžeme vám so splácaním nového bytu.

Vieme, ako sa aj dnes dostanete k nízkej splátke hypotéky. Úroková sadzba 1,49% ročne nie je iba sen. Poznáme aktuálnu situáciu s hypotékami. Preto sme prišli s riešením, ako vám – našim klientom pomôcť pri splácaní nového bývania

Marketingová riaditeľka Miroslava Hrablíková vám bližšie vysvetlí, ako akcia funguje, a aj prečo sa viete dostať k stovkám eur mesačne a tisícom eur ročne pri kúpe nového bytu. Majiteľ spoločnosti ATOPS Development Jozef Janík vám prezradí, prečo mesačná forma dotácie. 

Prezraďte nám, prečo akcia Odľahčená hypotéka vznikla. Aká je jej pridaná hodnota pre klienta?

Akcia Odľahčená hypotéka vznikla z aktuálne náročnej situácie na trhu hypoték, kedy sa zvýšila úroková sadzba z menej ako 1% na skoro 4,5%. Pre našich potenciálnych klientov to predstavuje vysoký nárast v splátke. Následne to ovplyvňuje aj ich ďalšiu kvalitu života. Rozmýšľali sme preto, ako by sme sa aj my mohli zapojiť a pomôcť im s touto situáciou. Vybrali sme niečo podobné forme “dotácie”. 

Ako máme chápať akciu Odľahčená hypotéka? Kedy garantujete klientom úrokovú sadzbu 1,49 % ročne?

Akcia Odľahčená hypotéka ponúka formu dotácie novým klientom, ktorí si u nás rezervujú a následne kúpia nový byt. Vybrať si môžu zo všetkých projektov, ktoré máme dostupné na stránke www.atops.sk, či už z oblasti Záhoria (Malacky alebo Sekule) alebo Modry či Kvetoslavova.

Ukážem vám to na príklade: 

  • Pri 3-izbovom byte s plochou necelých 69 m² za 149 600 € v projekte Panské Záhrady Sekule pri úroku 4,5 % je mesačná dotácia vo výške 193,93 €, čo predstavuje celkový vrátený rozdiel 6 981,48 € za tri roky. 
  • Pri 4-izbovom byte s plochou od necelých 87 m² za 255 400 € v projekte Nová Tulipa Kvetoslavov tiež pri úroku 4,5%  je mesačná dotácia vo výške 330,57 €, to už celkový vrátený rozdiel narastá až na 11 900,52 €. 

Aký je proces pre získanie tejto “dotácie”? 

Proces je jednoduchý. Klient si vyberie svoj vysnívaný byt a obráti sa na niektorého z našich predajcov. Telefónne čísla a e-mailové adresy sa nachádzajú na každej projektovej stránke v sekcii Kontakty. 

Následne si spolu s predajcom prejdú základné informácie k bytu. Ďalším krokom je konzultácia s naším finančným sprostredkovateľom. Ten pripraví pre klienta prehľad ponúk hypoték slovenských bánk. Klient si sám vyberie z ponuky bánk.

My mu pomôžeme s vybavovaním hypotéky. V rámci tohto kroku sa už klient dozvie, koľko predstavuje mesačná dotácia, ktorú bude od nás dostávať po dobu 3 rokov. 

Prečo ste sa rozhodli kompenzovať rozdiel mesačne?

Majiteľ spoločnosti Jozef Janík: Preferujem takto vyjadrený prepočet, lebo je zaužívanejší pri uvažovaní a plánovaní. Ide však hlavne o to, že klientom vyplácame kompenzáciu na mesačnej báze, nie povedzme na ročnej.

Vychádzame z toho, že v tejto periodicite im odchádzajú z účtu aj splátky hypotéky. Úľava pre rozpočet domácnosti v mesačnom rytme má logiku a opodstatnenie. U nás od úplného začiatku klient vie, koľko počas troch rokov bude mesačne splácať a zároveň koľko mu obratom vyplatíme nazad. O to pokojnejšie bude môcť prejsť turbulentným obdobím, ktoré všetci zažívame.

Cieľom celej akcie je pomôcť klientom každý mesiac s výdavkami spojenými s bývaním a ich šťastným životom. Veríme, že vás naša akcia zaujala. Sme tu pre vás. V prípade akýchkoľvek otázok. 

Kontakty na predajcov: 

Záhorie: Corvus Malacky, Panské Záhrady a Panský Dvor

Malé Hliny Modra 

Nová Tulipa Kvetoslavov

Prečítajte si kompletné podmienky akcie Odľahčená hypotéka