Ako ušetriť na energiách? Nové projekty ukazujú cestu.

Aj po zvýšení cien za energie bude v Corvus Malacky úsporné bývanie

Na šetrenie energií sme mysleli už dávno predtým, než na nás doľahla energetická kríza. Bytový komplex Corvus Malacky sme navrhli tak, aby sme náklady na bývanie čo najviac minimalizovali. Samozrejme, pri dodržaní najvyššej kvality. Ako sa nám to podarilo? Kombináciou materiálov, skvelou polohou, ktorá ťaží z denného svetla a využitím smart riešení.

Obavy zo zdražovania pustite za hlavu. Jediné, čo môžete riešiť, je maximálny pôžitok z bývania.

Základom sú kvalitné materiály

Na stavbu bytového komplexu Corvus Malacky sme použili ekologické materiály, ktoré zabraňujú úniku energií a zabezpečujú prvotriedne tepelnoizolačné parametre vonkajšieho plášťa.

Pri stavbe je dôležitá aj skladba stien a tiež použité vykurovacie a chladiace systémy. Vo všetkom sme kládli na prvé miesto kvalitu.

Obvodové konštrukcie bytového domu sme zateplili tepelnou izoláciou – polystyrénom s hrúbkou 200 mm. Chlad vás neprekvapí ani pri behaní po byte „naboso“, podlahové vykurovanie s možnosťou regulácie vnútornej teploty vám naviac dovolí nastaviť si ideálnu teplotu v každej miestnosti.


Naši architekti pri navrhovaní budovy využili aj všetko, čo ponúka príroda. Benefity vychádzajúceho a zapadajúceho slnka, využitie orientácie voči svetovým stranám, denného svetla či výhľad na hory a lesy. To všetko sa odzrkadlí aj na atmosfére a klíme vo vašom byte.

Smart domácnosť ušetrí ešte viac

Vieme, že nároky klientov na bývanie sú rôzne, aj preto sme časť bytov pripravili so smart riešeniami. Vďaka ich správnemu nastaveniu spotreba energií v domácnosti výrazne klesne.

Systém sa sám postará o to, kde a akou intenzitou treba rozsvietiť či koľko prikúriť, aby sa miestnosť zbytočne neprehrievala. Výhodou bytov sú aj vonkajšie žalúzie. Ak je v zime slnečno, odostriete ich a vpustíte teplo dnu.

Napríklad pre trojizbový byt je v Corvus Malacky zálohová platba za energie približne 70 eur. Celkové náklady, kde počítame aj  TV, WiFi sú na úrovni okolo 130 až 150 eur.

Ako sa šetria energie v našich bytových domoch?

Pred začiatkom každej stavby bytového komplexu sledujeme najnovšie trendy v materiáloch. V súčasnosti sa pre úsporu energií využíva klasická tehla kombinovaná s klasickým zateplením. Týmto spojením vznikajú skvelé tepelnoizolačné vlastnosti.

Bytový komplex má vďaka tomu právom energetický certifikát A0 a garantuje nízkonákladové bývanie pre váš pohodový život.

Bývajte moderne a blízko prírody aj vy.